Dantų skausmas

Dantų skausmas – pacientų apibūdinamas kaip lengvas, neįkyrus, erzinantis, nemalonus arba aštrus skausmas dantų arba žandikaulio srityje, kurį neretai lydi ir tokie simptomai kaip dantenų kraujavimas ar patinimas.

Tai problema, su kuria patiems kovoti sudėtinga ir dėl kurios dažniausiai kreipiamasi į specialistą – odontologą. 

Priežasčių, dėl kurių gali kamuoti dantų skausmas yra daug ir įvairių.  Dažniausiai dantų skausmas kamuoja dėl susidariusio danties ėduonies arba karieso.

Dantų skausmasPaviršinis ėduonis - jam „įsitvirtinus“ danties emalyje, iš pradžių jo gali net nesijausti, tačiau bėgant laikui, kartas nuo karto pradedamas jausti silpnas dantų skausmas, dažniausiai valgant ar geriant labai šaltus arba karštus gėrimus.

Gilus ėduonis – paviršinis ėduonis plečiasi ir taip pasiekiami gilesni danties audiniai, tuomet skausmas pasireiškia ne tik dėl maisto temperatūros, bet ir kramtant kietesnius produktus.

„Nervo“ uždegimas (pulpitas) – šis uždegimas pasklinda po visą žandikaulį ir pažeidžia visus dantį supančius audinius. Šio skausmo be specialisto pagalbos nepanaikinsite, o užklumpa jis dažniausiai naktį, kuomet to visiškai nesitikime. Pajutus aštrų dantų skausmą, neleidžiantį net miegoti, rekomenduojame išgerti vaistų ir anksti ryte iškart registruotis pas gydytoją, kuris suteiks Jums kvalifikuotą pagalbą. 

Kitos priežastys, dėl kurių gali atsirasti dantų skausmas:

  • protinių dantų dygimas;
  • dėl iškritusios plompos arba dėl infekcijos, prasidėjusios plisti po plomba;
  • danties lūžis;
  • nusidėvėjęs dantų emalis;
  • kartais dantų skausmą gali sukelti susilpnėjusi imuninė sistema ir pablogėjusi bendra sveikatos būklė, tad neradus dantų problemos, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją dėl tolesnių tyrimų.